- Kolorowanki

Wybór właściwej kolorowanki. Jaka się zawsze sprawdzi?

Kolorowanka dla dziecka jest o wiele bardziej złożonym tematem. Może i Peppa wciąż jest obecna, ale “starsi” bohaterowie powoli zajmują jej miejsce. Dlatego książki obrazkowe dla trzylatków mogą odwoływać się do jego świata. Tym samym kolorowanka (https://www.taniaksiazka.pl/kolorowanki-dla-dzieci-c-5000_5091_5605.html) dla trzylatków to także przyjaciele z dzieciństwa ich rodziców. Znajdziemy tu m.in. księżniczki z bajek Disneya, Kubusia Puchatka czy niemego Włóczykija z Muminków. Zapomnieliśmy o śmierci Pszczółki Mai.

Jakie rodzaje kolorowanek są dostępne ma rynku?

Warto zaznaczyć, że kolorowanki dla trzylatków są znacznie bardziej zaawansowane technologicznie niż te dla maluchów. Mogą się tu pojawić zarówno proste zadania, jak i bardziej rozbudowane grafiki. Nawet jeśli dziecko nie radzi sobie dobrze, będzie miało motywację do nauki nowych umiejętności. Dobrym tego przykładem są kolorowanki dla maluchów, które w wielu formach pojawią się w naszych domach. Jest to wspaniałe świadectwo kreatywności i rozwoju rysunku. Kiedy będziemy szukać kolorowanek, natkniemy się na wiele opcji, w tym:

  • obrazki służące do malowania zwierząt;
  • kolorowanki z warzywami;
  • kolorowanki z postaciami z bajek.

Kolorowanki, czyli kolory i możliwości nieograniczone

Jeśli wygląda na to, że kolorowanka dla dzieci to nieskończone pole do popisu dla rodziców. Kolorowanka łączy w sobie cechy wcześniej wymienionych elementów z zupełnie nowym, bardziej wyrafinowanym podejściem do tematu. Tak więc kolorowanki dla czterolatków nie będą dalekie od Peppy z wielkim czerwonym nosem, ale zaproszą bohaterów “innych światów” do zmiany koloru na biały. Kolorowanki są nadal aktualne (do druku – nie mogą występować w innej formie). Na półce są jednak inne propozycje, które warto byłoby wykorzystać. Kolorowanki dla przedszkolaków oddają hołd gwiazdom dużego i małego ekranu, które dzięki fantazji dzieci mogą przybrać zupełnie inne barwy. Ponadto, osoby znane i lubiane są bardziej zmotywowane do nauki nowych rzeczy. Z punktu widzenia dziecka, nawet te rzeczy, które wydają się trudne i nieosiągalne. Ulubieni bohaterowie dodadzą otuchy i sprawią, że nauka stanie się zabawą. Warto więc mieć zawsze przy sobie książki obrazkowe dla dzieci z możliwością wydruku.

Podsumowanie


Przy ich wyborze należy kierować się następującymi wskazówkami. Liczy się wiek dziecka, umiejętności dziecka i zainteresowania. Musimy również zadbać o odpowiednie miejsce dla naszych dzieci, aby mogły rozwijać swoje umiejętności i wyobraźnię.